Kava selgunud

juuni 16, 2016 PRESS

Suur muusika ja kunsti pidu Kumu ÖÖ juba sel laupäeval!

Sel laupäeval, 18. juunil toimub Kumu kunstimuuseumis suur muusika ja kunsti pidu Kumu ÖÖ. Tänavu kümnendat aastapäeva tähistavas muuseumis astuvad üles kuusteist eripalgelist artisti, nende seas briti dreampopi kuulsus A.R. Kane, Brooklyni psühhopopi duo Prince Rama, Etioopia juurtega folkmuusik Mirel Wagner Soomest ning Eesti indieveteran Röövel Ööbik. Kontserdid toimuvad neljal laval: muuseumi sisehoovis, fuajees, auditooriumis ning 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis näitusel “Kumu hitid“.

Kumu ÖÖ eelsoojendus algab juba kell 17:00 muuseumi sisehoovi puhkealal, kus lisaks pinksimängule ja DJ Mari-Liis Rebase valitud plaadimuusikale saab nautida ökogurmeed ja värskendavaid jooke kookosveest gaseeritud külmpruuli kohvini.

Kell 19:00 algab Kumu ÖÖ ametlik muusikaprogramm muuseumi aatriumis, kus DJ Aivar Tõnso juhatab sisse rivi eksperimentaalse elektroonika ja tantsulise indiepopi artiste. Lisaks meie teknomeistrile ekkele esinevad aatriumis ka psühhopopi gäng Prince Rama ja avangardmüra manipulaator Eric Copeland Brooklynist ning Los Angeleses resideeruv taanlasest sündipopi staar Dinner.

Peolistel avaneb võimalus külastada ka muuseumi 5. korruse kaasaegse kunsti galeriis Kumu kunstikollektsiooni tähelepanuväärsemaid töid koondavat näitust “Kumu hitid“. Tegu on omalaadse kunstihitikonserviga, millest leiab teiste seas Liina Siibi, Marco Laimre, Karel Koplimetsa ja Eneliis Semperi teoseid ning Tanja Muravskaja mastaapse laulva revolutsiooni poliitikute portreesarja. 4. korrusel on avatud Kumu uus püsiekspositsioon “Konfliktid ja kohandumised. Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)“ ja näitus „Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid Eesti kunstis“.

5. korruse näitusesaalis toimuvad ka kolm kontserti. „Kumu hittide“ vahel sooritab oma esimese täispika sooloetteaste kohalikul avangardsemal muusikatandril nii omapäi kui erinevate kooslustega tegutsev produtsent ja vokalist Mart Avi. Samuti saab galeriis kogeda helikunstnik Erik Alalooga duetti masinaga ning kitarrist-helilooja Robert Jürjendali ja ambientmuusik Kaido Kirikmäe ühist improkava.
Kell 19:30 algavad etteasted muuseumi auditooriumis. Piiratud istekohtadega saali kontsertkava avab Eesti džässi klassiku Tõnu Naissoo trio. Auditooriumi programmis on esindatud ka Etioopia päritolu Soome folkartisti Mirel Wagneri sisekaemuslik laululoome ning briti ambient artisti Paul Jebanasami ja visuaalkunstniku Tarik Barri ühine etteaste.
Kodumaistest artistidest astuvad samas üles veel eksperimentaalse elektroonika kooslus Cubus Larvik Quartet, abstraktsete rütmistruktuuride meistrid Algorütmid koos etenduskunstniku Henri Hüttiga ning audiovisuaalne kooslus V4R1.

Kell 20:00 algavad kontserdid muuseumi sisehoovis. Kõigepealt esitleb oma äsjailmunud albumit “Mango Fetch” meie uue põlvkonna lubavamaid bände Ouu, seejärel esinevad haruharva avalikkuse ette astuv Eesti indie esiisa Röövel Ööbik ning Kumu ÖÖ üks tähelepanuväärsemaid artiste, 20 aasta järel taaskogunenud dreampopi pioneer A.R. Kane Inglismaalt.

Kumu ÖÖ kontsertkavale tõmbab kell 00:45 muusemi aatriumis joone alla Dinner. Kell 01:30 tantsitab viimseid kumuöölisi DJ Siim Nestor. Kõige sitkemaid peolisi ootab Telliskivi Punases majas ka jätkupidu, kus muusikat valivad kuni hommikuni mitmed Kumu ÖÖ korraldajad ja esinejad.

Kumu ÖÖ piletid on müügil Piletilevis hinnaga 25 €. Telia klientidele -20% ehk 20 €. Kohapeal maksab pilet 29 €

Kumu ÖÖ ajakava:

17:00-19:00 eelsoojendus Kumu hoovis, DJ Mari-Liis Rebane

19:00 Uksed

Aatrium

19:00 DJ Aivar Tõnso
21:00 ekke
22:00 Eric Copeland (US)
23:30 Prince Rama (US)
00:45 Dinner (DK)
01:30 DJ Siim Nestor

Auditoorium

19:30 Tõnu Naissoo Trio
20:30 Cubus Larvik Quartet
21:30 Mirel Wagner (FI)
22:30 Algorütmid & Henri Hütt
23:30 V4R1
00:30 Paul Jebanasam (UK) & Tarik Barri (UK): Continuum

Sisehoov

20:00 Ouu
21:45 Röövel Ööbik
23:00 A.R. Kane (UK)

5. korruse kaasaegse kunsti galerii
21:00 Mart Avi
22:30 Erik Alalooga
00:00 Robert Jürjendal ja Kaido Kirikmäe

Kumu ÖÖ jätkupidu Punases majas:
https://www.facebook.com/events/837550386375395/

Kumu ÖÖ korraldaja on Musiccase OÜ koostöös Kumu Kunstimuuseumiga ja Üle Heli festivaliga. Festivali toetavad Telia & Spotify, Eesti Meedia, Elu24, Moe, Nordic Hotel Forum, Fritz-Kola, ÖKU, Kokomo Cofee, Karbo kohv, La Muu, Raadio 2, Rada7.ee ja Viru Keskus.

Contact


Tickets from Piletilevi